Ozonowanie mieszkania, czyli dezynfekcja mieszkania ozonem - zalety

ozonowanie

Na czym polega ozonowanie mieszkania? Kto decyduje się na nie najczęściej? Czy ozonowanie na pluskwy, rybiki albo pleśń na ścianach może odnieść oczekiwany rezultat? Jeżeli zdecydujesz się na ozonowanie pomieszczeń, po jakim czasie można wejść, by nie doszło do zatrucia? Na te i inne pytanie odpowiedzieliśmy w dzisiejszym artykule. Poznaj korzyści, jakie dezynfekcja ozonowa może przynieść także Tobie!

Na czym polega ozonowanie mieszkania?

Ozonowanie - na czym polega ta coraz popularniejsza metoda oczyszczania pomieszczeń? Ozonowanie mieszkania to proces, w którym wykorzystuje się specjalne urządzenie do ozonowania pomieszczeń. Jest to sprzęt, który w trakcie pracy - jak wskazuje nazwa - wytwarza ozon. Po włączeniu emituje widoczną mgłę unoszącą się w powietrzu i wypełniającą dane pomieszczenie. Aby cząsteczki uzyskały odpowiednie zagęszczenie i zadziałały skutecznie, przed ozonowaniem mieszkania powinno się je uszczelnić: zamknąć okna i drzwi do innych pokojów (w każdym przeprowadza się dezynfekcję ozonową osobno), a nawet zakleić kratki wentylacyjne.

Ozonowanie w domu jest alternatywą dezynfekowania chlorem, i to o wiele atrakcyjniejszą, ponieważ ozon ma 50 razy skuteczniejsze, a przy okazji 3000 razy szybsze działanie. Chociaż na czas ozonowania mieszkania trzeba je opuścić, ozon uważa się za nieszkodliwy dla zdrowia ludzi i zwierząt - w porównaniu z innymi środkami. Nie zachodzi też konieczność wynoszenia z domu sprzętów elektronicznych ani innych przedmiotów (za wyjątkiem roślin - żywe organizmy nie powinny znajdować się wewnątrz podczas ozonowania mieszkania). Ponadto dezynfekcja ozonem sprawia, że cząsteczki gazu docierają do najgłębszych zakamarków oraz bez trudu wnikają w strukturę mebli.

Ozonowanie na pluskwy, odkażanie ozonem - rezultaty ozonowania mieszkania

Ozonowanie mieszkania można podzielić ze względu na cel:

Pierwsza grupa zastosowań obejmuje ozonowanie na pleśń, wirusy, bakterie, grzyby, zarazki, drobnoustroje, różnorodne alergeny i przykre zapachy, na które nie działa zwykłe wietrzenie (zapach po pożarze, śmierci mieszkańca, długoletnim mieszkaniu starej osoby).

Druga grupa zastosowań obejmuje ozonowanie na pluskwy, ozonowanie na mole, ozonowanie na rybiki, ozonowanie na korniki i insekty innego rodzaju. Uwaga jednak! Jeżeli jest ich mało, metoda może przynieść pozytywny skutek. Natomiast w trudniejszych przypadkach zamiast dezynsekcji ozonem zalecamy usługę DDD, podczas której stosuje się środki silniejsze, kontaktowe, również chemiczne.

Jedną z największych zalet ozonowania mieszkania jest fakt, iż ozon pozbywa się źródeł bakterii, wirusów, pleśni i brzydkich zapachów, nie zaś tylko je maskuje.

Dezynfekcja ozonem - dla kogo?

Na ozonowanie w domu czy mieszkaniu warto się umówić, jeżeli:

Sprawdź, ile kosztuje ozonowanie mieszkania, korzystając z formularza wyceny.

Po ozonowaniu: ile wietrzyć, po jakim czasie można wejść do mieszkania?

Jeżeli zdecydujesz się na ozonowanie pomieszczeń, po jakim czasie można wejść, wprowadzić zwierzęta i wnieść rośliny, by nie doznać uszczerbku na zdrowiu? Na szczęście ozon jest gazem o małej trwałości, toteż ulega rozkładowi szybko. Sama dezynfekcja mieszkania ozonem trwa zazwyczaj kilka godzin - to czas ozonowania jednego pomieszczenia! - po których mieszkańcy powinni odczekać 1-2 godziny, by z powrotem korzystać z pomieszczeń. W tym czasie dom należy przewietrzyć.

Ozonowanie powietrza w domu, w którym mieszkają małe dzieci, wymaga odczekania nawet 4 godzin po zakończeniu procesu. Dorośli mogą wejść wcześniej, już po 2 godzinach. Należy jednak pamiętać, że ozonowanie w domu każdorazowo wymaga wywietrzenia pomieszczeń.

Ponieważ dezynfekcja ozonowa dużego domu czy magazynu może potrwać nawet 8 godzin, zaplanuj sobie miły dzień w plenerze.

Dezynfekcja mieszkania ozonem - samodzielnie czy z firmą?

Dezynfekcję mieszkania ozonem można wykonać samodzielnie. Uważamy jednak, że bezpieczniej i korzystniej zlecić to zadanie doświadczonej firmie. Po pierwsze nie trzeba kupować urządzenia do ozonowania pomieszczeń, którego koszt wynosi kilkaset złotych. Do drugie nie trzeba się zastanawiać, gdzie ustawić urządzenie i na jaki czas je włączyć, aby ozonowanie mieszkania odniosło oczekiwane rezultaty. Po trzecie ozon w dużym stężeniu jest niebezpieczny dla życia i zdrowia ludzi i zwierząt, zatem trzeba zachować najwyższą ostrożność podczas obsługiwania urządzenia do ozonowania pomieszczeń. Ekipa przyjmująca zlecenie posiada właściwe maseczki i sprzęt ochronny. I wreszcie po czwarte dezynfekcja mieszkania ozonem wykonywana przez specjalistów trwa znacznie krócej, ponieważ dysponują kilkoma urządzeniami do ozonowania pomieszczeń.

Zamów dezynfekcję ozonem mieszkania, domu lub innego budynku w firmie Renova. Zapraszamy!

ozonowanie

Klienci o nas

Doskonała i terminowa współpraca - usługi na najwyższym poziomie i zawsze z uśmiechem na twarzy! Z przyjemnością skorzystamy z Państwa usług ponownie :)

Iwona (Andrychów)

Szybkość usługi (mycie kostki brukowej podjazdu) jak i jakość jej wykonania - najwyższy poziom. Z chęcią polecimy Państwa naszym znajomym!

Marta i Łukasz (Bielsko-Biała)

Firma RENOVA WOJCIECH ORAWIEC jest naszym wieloletnim partnerem. Właściciel firmy do każdego klienta podchodzi z pełną profesjonalizmem i zaangażowaniem co przekłada się później na wysoką jakość usług

Ferdynand (Bielsko-Biała)

Wysoka jakość w zakresie aranżacji, jak i pielęgnacji naszego ogrodu świadczy o dużym potencjale wiedzy w tej dziedzinie. Bardzo estetyczne i profesjonalne podejście do klienta.

Laura (Bielsko-Biała)
O naszej firmie

Możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w zakresie sprzątania, utrzymywania porządku, pielęgnacji ogrodów i prac na wysokościach! Jesteśmy zgranym i wykwalifikowanym zespołem. Korzystamy z profesjonalnego sprzętu do sprzątania i pielęgnacji ogrodów. Poznaj naszą ofertę, skorzystaj z naszej pomocy!

Zapraszamy do kontaktu+48 796 882 282

Zapraszamy do kontaktubiuro@renova.bielsko.pl

Formularz kontaktowy

Wypełnij wszystkie pola i wyślij formularz klikając w ikonę koperty.

* pola obowiązkowe