Dezynfekcja, dezynsekcja, deratyzacja - DDD

Bez względu na to, czy mieszkasz na terenie dużego miasta, czy poza nim, w okresie wiosenno-letnim nietrudno o kłopoty z owadami czy gryzoniami. Jeśli w porę nie zadbamy ich rozwiązanie, mogą zostać wyrządzone kosztowne szkody, których z pewnością każdy wolałby uniknąć.

Firma Renova świadczy profesjonalne usługi związane z dezynfekcją, dezynsekcją i deratyzacją. Oferujemy kompleksowe wsparcie w tym zakresie na terenie województw: małopolskiego i śląskiego.

Nasi pracownicy są dokładnie przeszkoleni w swoim fachu. Mogą też pochwalić się wieloletnim doświadczeniem, które wykorzystują do wykonywania powierzonych im zadań. Zarówno dezynfekcja, dezynsekcja, jak i deratyzacja przebiegają dzięki temu bezproblemowo i przynoszą oczekiwane efekty.

RENOVA- Bielsko biała

dezynsekcja Bielsko-Biała
dezynfekcja Bielsko-Biała
Dezynsekcja w Bielsku-Białej
Deratyzacja w Bielsku-Białej
Dezynfekcja w Bielsku-Białej
dezynfekcja Bielsko-Biała
Ozonowanie w Bielsku-Białej

Dezynfekcja

Dezynfekcja- zwalczanie bakterii, wirusów i grzybów

Dezynfekcja – proces polegający na zwalczaniu bakterii, wirusów i grzybów

Dezynfekcja, czyli walka z drobnoustrojami, takimi jak bakterie, wirusy, grzyby, czy drobnoustroje chorobotwórcze, polega na niszczeniu formy wegetatywnej tych mikroorganizmów. Działania dezynfekujące mają na celu zmniejszenie ich liczby w odkażanym materiale do bezpiecznego dla człowieka poziomu.

Dezynfekcji mogą zostać poddane różnego rodzaju przedmioty, a także wszelkie powierzchnie użytkowe.Rodzaje dezynfekcji

 • Dezynfekcja fizyczna – obejmuje wykorzystanie pary wodnej o temperaturze 100 -105°C oraz promieniowania UV
 • Dezynfekcja chemiczna - preparaty przeznaczone do tego celu to różnego rodzaju związki chemiczne, takie jak: alkohole, kwasy, zasady, związki metali ciężkich, związki tlenowe, związki chlorowe.
 • Dezynfekcja termiczno-chemiczna – będąca połączeniem stosowania substancji chemicznych i wysokich temperatur.

Metoda dezynfekcji jest zawsze dobierana w zależności od dezynfekowanej powierzchni lub przedmiotu.

Dezynfekcji można dokonać w całym pomieszczeniu, na przykład salonie kosmetycznym, czy przedszkolu. Może się to okazać konieczne tylko na jednej powierzchni, takiej jak ściana, czy podłoga. Czasami dezynfekcji poddawane jest również tylko jedno urządzenie, mebel lub niewielki przedmiot, lub narzędzie.Dezynfekcja a odkażanie – podstawowe różnice

Wbrew pozorom pojęcia dezynfekcji i odkażania nie są tożsame. Oznaczają one dwa różne procesy prowadzące do oczyszczania określonej powierzchni. Jednak to w przypadku dezynfekcji możemy mówić o zdecydowanie lepszych efektach. Profesjonalnie przeprowadzona dezynfekcja pozwala na pozbycie się aż do 100% różnorodnych drobnoustrojów. Oznacza to, że obszar, który zostanie zdezynfekowany przy użyciu odpowiednich metod i środków, staje się całkowicie czysty. W przypadku odkażania mowa o pozbyciu się tylko ograniczonej ilości wirusów czy bakterii. Oznacza to więc, że dezynfekcja jest znacznie skuteczniejszym sposobem walki o zdrowie.

Poza tym, dezynfekując wybrany obszar, nie pozbywamy się z niego wirusów. Takie działanie umożliwia jedynie dokładna i profesjonalna dezynfekcja. To właśnie ona pozwala na bardzo precyzyjne wyeliminowanie wybranych patogenów, takich jak wirusy grupy czy inne chorobotwórcze drobnoustroje. Z usług dezynfekcji korzystają zatem szpitale i inne placówki ochrony zdrowia, a także centra sportowe.Dezynfekcja profilaktyczna

Czasami zdarza się, że dezynfekcja jest przeprowadzana w celach profilaktycznych. Specjalistyczne środki chemiczne lub wysoka temperatura pozwalają bowiem na niedopuszczenie do rozwoju wirusów, bakterii lub grzybów. Właśnie dlatego z usług takich firm, jak Renova regularnie korzystają baseny, siłownie, a także inne instytucje zrzeszające wiele osób na wspólnym terenie. Dezynfekcja profilaktyczna pozwala zadbać o zdrowie wszystkich użytkowników i pracowników na danym terenie. Nie daje szans na rozwój drobnoustrojów, które mogłyby się okazać wyjątkowo groźne dla ludzkiego zdrowia.


Sterylizacja, czyli kompleksowa dezynfekcja

Czasami okazuje się, że niezbędne jest przeprowadzenie wyjątkowo dokładnej dezynfekcji, mającej doprowadzić do całkowitego wyjałowienia określonej powierzchni. Taki proces niszczenia wszystkich drobnoustrojów w odkażanym materiale nazywany jest sterylizacją. Zarówno dezynfekcja, jak i sterylizacja wykonywana jest m.in. w:

 • budynkach mieszkalnych,
 • pomieszczeniach zamieszkiwanych wcześniej przez osoby niedawno zmarłe,
 • piwnicach,
 • śmietnikach,
 • miejscach, w których doszło do zalania
 • oraz w zbiornikach wodnych.

Dezynsekcja

Dezynsekcja- zwalczanie insektów i owadów

Dezynsekcja - zwalczanie insektów i owadów

Dezynsekcja polega na zwalczaniu owadów i pasożytów, takich jak karaczany (prusaki i karaluchy), pluskwy, mrówki, rybiki cukrowe, pchły, mole spożywcze, mole odzieżowe, komary. Dezynsekcja prowadzi również do zwalczania ich larw i jaj. Działania te są konieczne ze względów sanitarnych i gospodarczych.

Poza oczywistą uciążliwością, owady mogą zaszkodzić lokatorom lub osobom przebywającym w ich bliskim otoczeniu. Niektóre z nich żerują na żywności, padlinie i odpadkach. W ten sposób skutecznie zanieczyszczają miejsca, w którym przebywają.Rodzaje zagrożeń przenoszonych przez owady i pasożyty

Żyjące w pobliżu ludzi i zwierząt insekty i pasożyty bardzo często są źródłem ich problemów zdrowotnych. Skutecznie zanieczyszczają przestrzeń odchodami, przenoszą różnego rodzaju choroby, kąsają, a niekiedy również wydzielają nieprzyjemny dla człowieka zapach. Aby skutecznie pozbyć się nieproszonych lokatorów z wybranego obszaru, należy przeprowadzić dokładną dezynsekcję. Warto w tym celu skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która wykona usługi skutecznie i w sposób bezpieczny dla klientów.

Metody dezynsekcji są uzależnione od gatunku owada, który ma być zwalczany, a także od miejsca, w którym prace będą przeprowadzane. Rozróżniamy kilka metod eliminacji owadów. Najczęściej jednak prace dezynsekcyjne składają się z kilku metod połączonych w jedno skuteczne działanie.Rodzaje dezynsekcji

 • Dezynsekcja z zastosowaniem środków fizycznych, takich jak para, ogień, gorące powietrze, szron, gaz, czy promieniowanie UV.
 • Dezynsekcja wykorzystująca środki mechaniczne: otrzepywanie, zgarnianie, wyłapywanie, oczyszczanie.
 • Dezynsekcja z użyciem środków chemicznych
 • Dezynsekcja z zastosowaniem środków biologicznych. W tym przypadku do jej przeprowadzenia wykorzystywane są inne organizmy żywe, takie jak nicienie czy grzyby.

Najczęściej stosowane metody dezynsekcji

Odpowiednia metoda dezynsekcji jest wybierana przede wszystkim ze względu na gatunek zwalczanych owadów. Duże znaczenie ma również miejsce ich zagnieżdżenia się. Wśród najpopularniejszych praktyk stosowanych w ramach dezynsekcji można wymienić:

 • oprysk miejsca przebywania owadów, polegający na nanoszeniu cieczy, czyli substancji aktywnej, na wybraną powierzchnię. Do zwalczania owadów dochodzi poprzez spożycie przez nie trutki lub na skutek kontaktu cieczy z owadem,
 • aplikację środka o konsystencji żelu, tzw. żelowanie,
 • zastosowanie związków lotnych, gazowych lub oparów,
 • tzw. dust control, czyli metodę odpylania za pomocą suchego proszku,
 • zamgławianie przy użyciu zimnej i gorącej mgły,
 • wykorzystanie pary wodnej,
 • oraz zastosowanie powietrza o bardzo niskiej lub wysokiej temperaturze.

Zdecydowanie najczęściej dezynsekcja wykonywana jest w budynkach mieszkalnych i użyteczności publicznej (szkoły, przedszkola, hotele, obiekty służby zdrowia), na klatkach schodowych i w piwnicach oraz w ogrodach.

Deratyzacja

Deratyzacja- zwalczanie gryzoni

Deratyzacja, nazywana też odszczurzaniem – praktyka polegająca na zwalczaniu różnych gatunków gryzoni

Deratyzacja wiąże się ze zwalczaniem lub odstraszaniem wszelkiego rodzaju gryzoni, najczęściej myszy i szczurów. Zdarza się również, że proces deratyzacji wynika z potrzeby ograniczenia populacji gryzoni.

Deratyzację przeprowadza się ze względów sanitarnych, czasem również ekologicznych. Mowa o sytuacji, w której populacja gryzoni np. myszy, zagraża życiu innych gatunków.Najczęstsze metody zwalczania gryzoni

Obecnie klienci zainteresowani przeprowadzeniem deratyzacji mogą wybierać spośród wielu różnych metod. Zdecydowanie najbardziej tradycyjną jest deratyzacja fizyczna. Obejmuje ona mechaniczne pułapki, chwytacze, pułapki sprężynowe, czy klejowe

Inne możliwości daje deratyzacja chemiczna, polegająca na wykorzystaniu substancji biobójczych, tak zwanych trutek. Wówczas konieczne jest jednak zastosowanie odpowiednich środków bezpieczeństwa. Bez wątpienia najlepsze efekty deratyzacji można osiągnąć, łącząc ze sobą metody mechaniczne i chemiczne.Obszary przeprowadzania deratyzacji

Usługa deratyzacji wykonywana jest m.in. w ośrodkach mieszkalnych, piwnicach, strychach i w ogródkach działkowych. Profesjonalne firmy przeprowadzające deratyzację również na terenie śmietników, w zakładach przemysłowych, restauracjach, hotelach, obiektach handlowych i innych obiektach użyteczności publicznej. Niekiedy pod opieką firm prowadzących deratyzację znajdują się nawet całe osiedla.

Ozonowanie

Ozonowanie- czyszczenie i dezynfekcja

Ozonowanie – jeden z najbezpieczniejszych sposób oczyszczania i dezynfekcji pomieszczeń, który polega na wykorzystaniu ozonu (O3) w pracy nad zwalczaniem bakterii, roztoczy, grzybów i alergenów. Ozon ulega rozpadowi, a uwolnione cząsteczki tlenu łączą się ze związkami chemicznymi, neutralizując je. Wykorzystanie tej metody sprawia, że jakość powietrza ulega poprawie, mikroorganizmy przestają istnieć, a przykre zapachy znikają.Dezynfekcja poprzez ozonowanie

 • Neutralizuje drobnoustroje i alergeny
 • Usuwa, a nie tylko tuszuje nieprzyjemne zapachy pleśni i grzybów, spalenizny, dymu, stęchlizny
 • Usuwa w pomieszczeniu zapach procesu rozkładu ciała po zmarłym
 • Zapobiega skażeniu produktów spożywczych
 • Pozostawia przyjemny, świeży zapach
 • Nie wpływa negatywnie na organizm ludzki, ponieważ ulega szybkiemu rozkładowi

Ozon, czyli alotropowa forma tlenu, w porównaniu do innych, chemicznych sposobów usuwania mikroorganizmów jest przyjazna środowisku i około 50 razy bardziej skuteczna niż stosowany w tym zakresie popularny chlor. Już minimalne ilości użytego ozonu eliminują drobnoustroje żyjące w powietrzu, czy wodzie.

Gdzie można zastosować ozonowanie

 • Ozonowanie budynków mieszkalnych, pomieszczeń
 • Ozonowanie hoteli, budynków usługowych
 • Ozonowanie salonów kosmetycznych
 • Ozonowanie gabinetów lekarskich, karetek
 • Ozonowanie hal i magazynów
 • Ozonowanie chłodni, aut dostawczych, przechowalni owoców
 • Ozonowanie pojazdów, klimatyzacji
 • Ozonowanie i dezynfekcja środków spożywczych (mięsa, więdlin, ryb, owoców i warzyw)


Masz pytanie, na które nie znalazłeś odpowiedzi na naszej stronie? Jesteś zainteresowany świadczonymi przez naszą firmę usługami ?
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego i bezpłatnej niezobowiązującej wyceny.

Działamy na terenie

 • Andrychów
 • Bestwina
 • Buczkowice
 • Bestwinka
 • Bielsko – Biała
 • Czechowice-Dziedzice
 • Cieszyn
 • Jankowice
 • Janowice
 • Jasienica
 • Oświęcim
 • Kozy
 • Kęty
 • Łodygowice
 • Międzybrodzie
 • Mazańcowice
 • Międzyrzecze Górne
 • Pszczyna
 • Pisarzowice
 • Skoczów
 • Szczyrk
 • Sucha Beskidzka
 • Pszczyna
 • Tychy
 • Ustroń
 • Żywiec
 • Wadowice
 • Wilkowice

Używamy profesjonalnych maszyn i narzędzi:

 • Korzystamy z najlepszych kosiarek firmy AL-KO.

 • Profesjonalne czyszczenie zapewnia nam bardzo mocna myjka ciśnieniowa HONDA i KARCHER.

 • Profesjonalne czyszczenie zapewnia nam bardzo mocna myjka ciśnieniowa HONDA i KARCHER.

 • Bezawaryjną wycinkę drzew zapewnia nam sprzęt firmy STIHL, HUSQVARNA i STIGA.

 • Bezawaryjną wycinkę drzew zapewnia nam sprzęt firmy STIHL, HUSQVARNA i STIGA.

 • Pracujemy na profesjonalnych narzędziach ogrodowych firmy GARDENA.

 • Bezawaryjną wycinkę drzew zapewnia nam sprzęt firmy STIHL, HUSQVARNA i STIGA.

 • Używamy profesjonalnego wertykulatora od firmy VIKING

 • Używamy profesjonalnych maszyn i narzędzi: FISKARS

 • Używamy profesjonalego sprzętu: PETZL

 • Używamy profesjonalego sprzętu: PFANNER

 • Używamy profesjonalego sprzętu: FALCH

 • Używamy profesjonalego sprzętu: IONIC

Klienci o nas

Doskonała i terminowa współpraca - usługi na najwyższym poziomie i zawsze z uśmiechem na twarzy! Z przyjemnością skorzystamy z Państwa usług ponownie :)

Iwona (Andrychów)

Szybkość usługi (mycie kostki brukowej podjazdu) jak i jakość jej wykonania - najwyższy poziom. Z chęcią polecimy Państwa naszym znajomym!

Marta i Łukasz (Bielsko-Biała)

Firma RENOVA WOJCIECH ORAWIEC jest naszym wieloletnim partnerem. Właściciel firmy do każdego klienta podchodzi z pełną profesjonalizmem i zaangażowaniem co przekłada się później na wysoką jakość usług

Ferdynand (Bielsko-Biała)

Wysoka jakość w zakresie aranżacji, jak i pielęgnacji naszego ogrodu świadczy o dużym potencjale wiedzy w tej dziedzinie. Bardzo estetyczne i profesjonalne podejście do klienta.

Laura (Bielsko-Biała)
O naszej firmie

Możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w zakresie sprzątania, utrzymywania porządku, pielęgnacji ogrodów i prac na wysokościach! Jesteśmy zgranym i wykwalifikowanym zespołem. Korzystamy z profesjonalnego sprzętu do sprzątania i pielęgnacji ogrodów. Poznaj naszą ofertę, skorzystaj z naszej pomocy!

Zapraszamy do kontaktu+48 796 882 282

Zapraszamy do kontaktubiuro@renova.bielsko.pl

Formularz kontaktowy

Wypełnij wszystkie pola i wyślij formularz klikając w ikonę koperty.

* pola obowiązkowe