Koronawirus a dezynfekcja i sprzątanie w domu

Od marca żyjemy w stanie zagrożenia epidemiologicznego, dlatego wszyscy powinniśmy poświęcić sporo uwagi kwestiom sprzątania domu. Jak sprzątać? Czym dezynfekować klamki, drzwi, telefon? Jakie płyny nie zniszczą tkanin, dywanów czy lakierowanych mebli? Podpowiemy, w jaki sposób wykonać domową dezynfekcję oraz przedstawimy zalety profesjonalnego ozonowania.

Organizacja przedpokoju w celu eliminacji wirusów - dezynfekcja na starcie

Wchodząc do domu wnosimy na butach, odzieży wierzchniej, torebce czy kluczach licznych nieproszonych gości. Warto więc przygotować przedpokój w taki sposób, by na samym wstępie pozbyć się drobnoustrojów. Podstawą jest dobra wycieraczka, która nie tylko ochroni podłogę, ale również pozwoli porządnie wytrzeć buty. Tego typu szorstka wycieraczka powinna być położona przed drzwiami wejściowymi.

Zanim otworzycie drzwi spryskajcie płynem z alkoholem klamkę oraz klucze do drzwi. Alkohol nie szkodzi metalom. Nie spowoduje korozji kluczy ani klamki. Nie warto używać w tym celu płynów medycznych do dezynfekcji, zawierających dodatkowo glicerynę. To dobre rozwiązanie do rąk czy skórzanych przedmiotów (portfel, torebka), ale nienajlepsze do dezynfekcji klamek, kluczy czy delikatnych tkanin. Gliceryna może pozostawiać tłuste plamy. Jeśli to możliwe, to warto zdjąć kurtkę przed wejściem do domu, obrócić ją na lewą stronę i dopiero wtedy wnieść do środka.

Dezynfekcja telefonu – o czym warto pamiętać?

Często nie zdajemy sobie sprawy, że naszego smartfonu używamy niemal bez przerwy. Zabieramy go do pracy, restauracji, a nawet do toalety. Według badań przeprowadzonych przez firmę DSC – telefon dotykamy średnio 2617 razy dziennie, co oznacza, że ponad 100 razy na godzinę. Oprócz tego, że mamy go w swoich rękach, nie zapominajmy, że przykładamy go również do ucha oraz twarzy podczas rozmowy telefonicznej, dlatego musimy pamiętać o regularnej dezynfekcji urządzenia.

telefon komórkowy, dezynfekcja

Według zaleceń, które wystosowali producenci komórek – do czyszczenia warto stosować lekko wilgotną, niepylną ściereczkę np. do mycia okularów. Nie należy używać zwykłych preparatów na bazie alkoholu, ponieważ mogą one zniszczyć powłokę oleofobową, odporną na tłuszcz. W przypadku większych zabrudzeń, wyświetlacz można umyć ciepłą wodą z mydłem. Uważaj, aby woda nie dostała się do któregokolwiek otworu w obudowie.

W przypadku urządzeń elektronicznych, takich jak pilot od telewizora, komputerowa mysz i klawiatura, czy przyciski na pozostałych sprzętach, można zastosować roztwór wody utlenionej lub alkoholu w proporcjach 1:1 i aplikować go za pomocą ściereczki z mikrofibry. Pamiętajcie, o wyjęciu baterii lub odłączeniu urządzeń od źródła prądu.

Jak sprzątać mieszkanie w czasie pandemii?

Stosowanie domowych preparatów na bazie octu nie wystarczy, by odpowiednio zdezynfekować powierzchnie mebli, podłóg, czy urządzeń sanitarnych. W skutecznym sprzątaniu najlepiej sprawdzą się środki zawierające alkohol, chlor, czy nadtlenek wodoru.

Warto zaopatrzyć się w niezbędne preparaty odkażające, środki piorące, płyny do mycia naczyń. Przed użyciem środków czyszczących zapoznaj się z instrukcją zamieszczoną na opakowaniu. Niektóre produkty będą działać lepiej, kiedy zostawisz je na kilka sekund, zamiast od razu ścierać z czyszczonych powierzchni.

Dezynfekcja bez chemii

Jeżeli zależy Wam na dezynfekcji bez użycia chemii, możecie skorzystać z usługi ozonowania. Ozon działa bakteriobójczo i wirusobójczo, tworząc środowisko przyjazne człowiekowi i przede wszystkim pozwala uchronić się przed zakażaniem. Jednocześnie pozbędziecie się szkodliwych roztoczy, pleśni, grzybów, mikroorganizmów i nieprzyjemnych zapachów. Decydując się na ozonowanie kilka razy w roku, nie tylko wyczyścicie trudno dostępne miejsca, ale przede wszystkim macie szanse na zmniejszenie objawów alergii.

COVID 19, pandemia, dezynfekcja
COVID 19, oznowanie
COVID 19, pandemia

Korzyści z prawidłowej dezynfekcji

Stosując wszelkie środki ostrożności na co dzień, pamiętajmy, że aktualnie równie ważne jest właściwe sprzątanie naszego mieszkania, co dezynfekowanie rąk i noszenie maseczek. Sprzątając w prawidłowy sposób tworzymy bezpieczną przestrzeń dla nas i naszych najbliższych. Eliminując ryzyko zakażenia koronawirusem z naszego otoczenia, przyczyniamy się też do ochrony zdrowia osób, które spotykamy każdego dnia. Żyjmy odpowiedzialnie i dbajmy o siebie nawzajem.

środek dezynfekujący ręce

Doskonała i terminowa współpraca - usługi na najwyższym poziomie i zawsze z uśmiechem na twarzy! Z przyjemnością skorzystamy z Państwa usług ponownie :)

Iwona (Andrychów)

Szybkość usługi (mycie kostki brukowej podjazdu) jak i jakość jej wykonania - najwyższy poziom. Z chęcią polecimy Państwa naszym znajomym!

Marta i Łukasz (Bielsko-Biała)

Firma RENOVA WOJCIECH ORAWIEC jest naszym wieloletnim partnerem. Właściciel firmy do każdego klienta podchodzi z pełną profesjonalizmem i zaangażowaniem co przekłada się później na wysoką jakość usług

Ferdynand (Bielsko-Biała)

Wysoka jakość w zakresie aranżacji, jak i pielęgnacji naszego ogrodu świadczy o dużym potencjale wiedzy w tej dziedzinie. Bardzo estetyczne i profesjonalne podejście do klienta.

Laura (Bielsko-Biała)
GALERIA ZDJĘĆ
Renova - usługi ogrodnicze Renova - usługi ogrodnicze Renova - usługi ogrodnicze Renova - usługi ogrodnicze Renova - usługi ogrodnicze
Renova - czyszczenie i sprzątanie Renova - czyszczenie i sprzątanie Renova - czyszczenie i sprzątanie Renova - czyszczenie i sprzątanie Renova - czyszczenie i sprzątanie
O naszej firmie

Możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w zakresie sprzątania, utrzymywania porządku, pielęgnacji ogrodów i prac na wysokościach! Jesteśmy zgranym i wykwalifikowanym zespołem. Korzystamy z profesjonalnego sprzętu do sprzątania i pielęgnacji ogrodów. Poznaj naszą ofertę, skorzystaj z naszej pomocy!

Zapraszamy do kontaktu+48 796 882 282

Zapraszamy do kontaktubiuro@renova.bielsko.pl

Formularz kontaktowy

Wypełnij wszystkie pola i wyślij formularz klikając w ikonę koperty.

* pola obowiązkowe