Mycie paneli fotowoltaicznych wodą demineralizowaną

Świadczymy usługi związane z utrzymaniem porządku i czystości. Naszą ofertę nieustannie rozwijamy, tak by spełniać oczekiwania naszych Klientów. W związku z rosnącą popularnością instalacji fotowoltaicznych, a także koniecznością ich fachowej konserwacji, oferujemy profesjonalne mycie paneli fotowoltaicznych. Nasi specjaliści stosują wodę demineralizowaną, a także środki myjące w pełni bezpieczne dla paneli fotowoltaicznych. Oferujemy mycie paneli fotowoltaicznych zamontowanych na podłożu, a także na dachach - niezależnie od nachylenia. Przeprowadzamy mycie paneli z pełną precyzją, tak by uzyskać, jak najlepszy efekt, który usatysfakcjonuje Klienta. Dzięki doświadczeniu, jakie posiadamy, wiemy jak czyścić panele fotowoltaiczne, by odzyskały swoją pełną wydajność. Myjemy instalacje fotowoltaiczne przy użyciu wody demineralizowanej, co jest w pełni bezpieczne dla paneli. Cechuje nas profesjonalizm i terminowość.

Naszą ofertę kierujemy zarówno do Klientów prywatnych, jak i do firm i instytucji.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat czyszczenia paneli fotowoltaicznych? Poznać cenę usługi? Zapraszamy do kontaktu, chętnie udzielimy wszelkich informacji i oszacujemy koszt mycia paneli PV.

Dlaczego zajmujemy się myciem paneli fotowoltaicznych?

Osoby zainteresowane montażem fotowoltaiki, mogą starać się uzyskać dotację, pokrywającą znaczną część kosztów, co skłania do wyboru tej technologii. Jednak nie wystarczy po prostu zamontować paneli słonecznych na dachu i czerpać z tego korzyści przez kolejne lata. Konieczne jest systematyczne serwisowanie i konserwacja paneli fotowoltaicznych. W przeciwnym razie mogą działać mniej efektywnie, a nawet ulegać awariom. Jednak czyszczenie paneli fotowoltaicznych również wymaga wiedzy i doświadczenia - w przeciwnym razie można doprowadzić do uszkodzenia modułów fotowoltaicznych. W firmie Renova dbamy o dobro naszych Klientów, a także cenimy sobie proekologiczne rozwiązania. Jesteśmy specjalistami w dziedzinie szeroko pojętego utrzymywania czystości, więc mycie paneli fotowoltaicznych jest dla nas naturalnym kierunkiem rozwoju.

Dlaczego panele fotowoltaiczne są takie popularne?

Panele fotowoltaiczne od kilku lat zyskują na popularności w naszym kraju. W związku z wciąż pogorszającą się sytuacją klimatyczną, poszukujemy coraz bardziej ekologicznych rozwiązań. Zmiany te dotyczą przede wszystkim technologii grzewczych, a także źródeł energii. Coraz częściej ogrzewanie węglowe, czy gazowe zastępują instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań są panele fotowoltaiczne. Pozwalają one na wykorzystanie energii słonecznej i przetworzenia jej na energię elektryczną. Panele słoneczne można zamontować praktycznie na każdej powierzchni - najczęściej wybierane są dach. Montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu pozwala osiągnąć najlepszą wydajność urządzeń, a co za tym idzie wytworzyć dużą ilość energii elektrycznej. Coraz częściej na rozległych terenach o dużym nasłonecznieniu spotyka się całe tzw. farmy paneli fotowoltaicznych, z których uzyskiwana jest "zielona energia". Przeciętny użytkownik wykorzystuje około 30% wyprodukowanej przez moduły fotowoltaiczne energii. Pozostały zapas można jako prosument oddać do sieci (z której swoją nadwyżkę pobieramy w nocy lub zachmurzone dni). Coraz częściej energię uzyskaną z paneli fotowoltaicznych używa się do ogrzania domu lub wody użytkowej. To niezwykle nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie!

Czy mycie paneli fotowoltaicznych jest konieczne?

Jak już wspomnieliśmy, panele fotowoltaiczne są jednym z częściej stosowanych rozwiązań w zakresie energii odnawialnych. Żeby jednak w pełni skorzystać z zalet i parametrów instalacji PV, powierzchnia paneli powinna być idealnie czysta. Utrzymanie paneli w czystości niestety może być trudniejsze niż nam się wydaje. W powietrzu, które nas otacza występują pyły różnego pochodzenia - kurz, pyły będące efektem paliw spalanych (zawarte w smogu, spalinach samochodowych), pyłki roślin, drobinki ziemi i piasku, a także pyły z terenów rolnych (szczególnie w okresie żniw). Każdego dnia osadzają się ona na powierzchniach - nie oszczędzając przy tym powierzchni paneli fotowoltaicznych.

Jakie zabrudzenia występują na panelach fotowoltaicznych?

Wszelkie zabrudzenia na panelach fotowoltaicznych wpływają negatywnie na ich działanie, a także mogą doprowadzić do awarii modułów fotowoltaicznych. Jakie czynniki zewnętrzne najbardziej zagrażają instalacji PV? Oto najczęstsze źródła zabrudzeń paneli fotowoltaicznych:

 • kurz,
 • pyły ze spalin,
 • pyły ze smogu,
 • ptasie odchody,
 • pyły z terenów rolnych,
 • drobinki piasku,
 • mchy i porosty.

Czym grozi brak systematycznego czyszczenia paneli fotowoltaicznych?

Na etapie podejmowania decyzji o zakupie paneli fotowoltaicznych najczęściej dowiadujemy się o wszelkich korzyściach, wynikających z ich posiadania. Niestety wciąż mało mówi się na temat czyszczenia paneli fotowoltaicznych. Na początkowym etapie większość producentów paneli słonecznych oferuje opiekę serwisową oraz konserwację, jednak najczęściej po upływie tego czasu użytkownik zostaje ze wszystkim sam. Zabrudzenia na panelach PV bywają często słabo widoczne, ale nawet cienka warstwa może doprowadzić do straty wydajności nawet o 20%. Dużym zagrożeniem dla instalacji fotowoltaicznych są ptasie odchody, które powodują odbarwienia na powierzchni paneli i miejscowe uszkodzenia. Wszelkie pyły i zanieczyszczenia pochodzenia organicznego na terenach rolniczych mają szczególną właściwość przylegania do powierzchni paneli fotowoltaicznych. Na silnie zabrudzonych powierzchniach istnieje większe ryzyko pojawienia się porostów i mchów, które mogą doprowadzić do awarii paneli fotowoltaicznych.

Czy deszcz nie zmyje zabrudzeń za paneli słonecznych?

Wielu użytkowników paneli PV ma nadzieję, że kwestię zabrudzeń rozwiąże deszcz. Niestety nawet intensywny opad nie jest w stanie zmyć trwałych zabrudzeń. Co więcej, w przypadku paneli o niewielkim nachyleniu, deszcz może tworzyć niewielkie kałuże, a te działają silnie destrukcyjnie na powierzchnię paneli. Wilgoć pozostająca na brudnej powierzchni panelu jest doskonałym podłożem dla mchu i innej roślinności.

Jak należy czyścić panele fotowoltaiczne?

Nieprawidłowe mycie paneli fotowoltaicznych może skutkować ich trwałym uszkodzeniem. Pod żadnym pozorem nie powinno się przeprowadzać czyszczenia paneli przy pomocy inwazyjnych detergentów, środków chemicznych, a także produktów ściernych. Błędem jest też używanie myjki ciśnieniowej - zbyt silny strumień wody może spowodować uszkodzenie modułu PV. Do czyszczenia paneli nie należy też używać zwykłej wody, ponieważ zawarte w niej minerały mogą tworzyć osad i zacieki na powierzchni paneli. Ważny także jest wybór pory dnia, w której będziemy czyścić panele fotowoltaiczne. Najlepiej wybrać chłodniejszy dzień, godziny poranne, by uniknąć szoku termicznego. Instalację PV należy myć co najmniej 2 razy w roku - częste mycie bieżących zabrudzeń umożliwia osiągnięcie lepszych efektów. Najlepiej czyścić panele fotowoltaiczne wiosną - wówczas pozbywamy się osadów z sadzy po okresie grzewczym, a także pyłków roślin. Kolejne mycie paneli fotowoltaicznych warto przeprowadzić jesienią.

Jak myjemy panele PV?

Nasza firma realizuje czyszczenie paneli fotowoltaicznych przy użyciu bezpiecznych technik. Do mycia instalacji PV używamy wody demineralizowanej. Nasi doświadczeni fachowcy z odpowiednimi uprawnieniami poradzą sobie z czyszczeniem paneli zarówno umiejscowionych na gruncie, jak i ostro nachylonych dachach.

Używamy profesjonalnych maszyn i narzędzi:

 • Korzystamy z najlepszych kosiarek firmy AL-KO.

 • Profesjonalne czyszczenie zapewnia nam bardzo mocna myjka ciśnieniowa HONDA i KARCHER.

 • Profesjonalne czyszczenie zapewnia nam bardzo mocna myjka ciśnieniowa HONDA i KARCHER.

 • Bezawaryjną wycinkę drzew zapewnia nam sprzęt firmy STIHL, HUSQVARNA i STIGA.

 • Bezawaryjną wycinkę drzew zapewnia nam sprzęt firmy STIHL, HUSQVARNA i STIGA.

 • Pracujemy na profesjonalnych narzędziach ogrodowych firmy GARDENA.

 • Bezawaryjną wycinkę drzew zapewnia nam sprzęt firmy STIHL, HUSQVARNA i STIGA.

 • Używamy profesjonalnego wertykulatora od firmy VIKING

 • Używamy profesjonalnych maszyn i narzędzi: FISKARS

 • Używamy profesjonalego sprzętu: PETZL

 • Używamy profesjonalego sprzętu: PFANNER

 • Używamy profesjonalego sprzętu: FALCH

 • Używamy profesjonalego sprzętu: IONIC

Klienci o nas

Doskonała i terminowa współpraca - usługi na najwyższym poziomie i zawsze z uśmiechem na twarzy! Z przyjemnością skorzystamy z Państwa usług ponownie :)

Iwona (Andrychów)

Szybkość usługi (mycie kostki brukowej podjazdu) jak i jakość jej wykonania - najwyższy poziom. Z chęcią polecimy Państwa naszym znajomym!

Marta i Łukasz (Bielsko-Biała)

Firma RENOVA WOJCIECH ORAWIEC jest naszym wieloletnim partnerem. Właściciel firmy do każdego klienta podchodzi z pełną profesjonalizmem i zaangażowaniem co przekłada się później na wysoką jakość usług

Ferdynand (Bielsko-Biała)

Wysoka jakość w zakresie aranżacji, jak i pielęgnacji naszego ogrodu świadczy o dużym potencjale wiedzy w tej dziedzinie. Bardzo estetyczne i profesjonalne podejście do klienta.

Laura (Bielsko-Biała)
O naszej firmie

Możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w zakresie sprzątania, utrzymywania porządku, pielęgnacji ogrodów i prac na wysokościach! Jesteśmy zgranym i wykwalifikowanym zespołem. Korzystamy z profesjonalnego sprzętu do sprzątania i pielęgnacji ogrodów. Poznaj naszą ofertę, skorzystaj z naszej pomocy!

Zapraszamy do kontaktu+48 796 882 282

Zapraszamy do kontaktubiuro@renova.bielsko.pl

Formularz kontaktowy

Wypełnij wszystkie pola i wyślij formularz klikając w ikonę koperty.

* pola obowiązkowe