Powłoka antygraffiti - skuteczne zapobieganie graffiti

mężczyzna w kurtce malujący grafitti

Masz dość ciągłego usuwania graffiti z budynku, muru lub pomnika upatrzonego przez wandali? A może chcesz uprzedzić problem i zapobiec powstaniu trwałego graffiti oszpecającego fasadę domu, zabytek czy obiekt kultury? Poznaj powłokę antygraffiti!

Czym jest powłoka antygraffiti?

Antygraffiti to bezbarwna powłoka służąca pokrywaniu fasad budynków, murów, pomników i innych obiektów znajdujących się przede wszystkim w przestrzeni publicznej - rzadziej prywatnej - celem zabezpieczenia ich przed działalnością wandali. Powłoka antygraffiti nie zmienia koloru ani odcienia, faktury, struktury powierzchni. Sama nie niszczy obiektów, ale też nie przyczynia się do łatwiejszego niszczenia, np. z uwagi na osłabienie materiału. W zależności od rodzaju może być odporna na warunki pogodowe i chronić przed trwałym zabrudzeniem powierzchni sprayem, farbą, markerem, innymi środkami. Może być matowa lub błyszcząca. Zdarzają się wersje kolorowe.

Co ważne, powłoka antygraffiti ma szerokie zastosowanie w przestrzeni miejskiej, ponieważ można ją położyć na wielu materiałach o różnych cechach i strukturach (gładkiej, porowatej). Antygraffiti bez trudu wykona się na kamieniu naturalnym, betonie, tynkach (mineralnych, pomalowanych), cegle.

Dlaczego warto zastosować powłokę antygraffiti?

Podstawowa funkcja powłoki antygraffiti to oczywiście zapobieganie trwałemu oszpeceniu budynku czy innego obiektu przez hasła, wulgarne słowa i bohomazy wandali. Na takiej powłoce da się wykonać malunki sprayem bądź farbą, natomiast po pierwsze będą rozmazane (farba spłynie), po drugie zmycie ich stanie się łatwe i szybkie.

Do dodatkowych zalet powłoki antygraffiti należą:

Rodzaje powłoki antygraffiti - ochrona trwała i półtrwała

Istnieją dwa główne rodzaje antygraffiti: trwałe i półtrwałe. Ten drugi można dodatkowo podzielić na typy: tracone i półtrwałe właściwe. Oto cechy całej trójki:

Usuwanie graffiti i odmalowywanie budynku

Jeżeli już się zdarzy, że wandale pomalują budynek, warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy i zamówić usuwanie graffiti. W Bielsku-Białej i okolicach pomoże Ci firma Renova - zapraszamy do kontaktu! Pamiętaj jednak, że nałożenie powłoki antygraffiti znacznie podnosi szansę usunięcia bohomazów w całości. Zachęcamy Cię zatem, byś zastosował powłokę już teraz i ubiegł ewentualne zniszczenia. Natomiast jeśli jest za późno, zamów u nas usługę łączoną: usuwanie graffiti, odmalowywanie budynku i nakładanie powłoki antygraffiti.

Skorzystaj z formularza wyceny i poznaj szacowany koszt antygraffiti i usuwania graffiti.

Klienci o nas

Doskonała i terminowa współpraca - usługi na najwyższym poziomie i zawsze z uśmiechem na twarzy! Z przyjemnością skorzystamy z Państwa usług ponownie :)

Iwona (Andrychów)

Szybkość usługi (mycie kostki brukowej podjazdu) jak i jakość jej wykonania - najwyższy poziom. Z chęcią polecimy Państwa naszym znajomym!

Marta i Łukasz (Bielsko-Biała)

Firma RENOVA WOJCIECH ORAWIEC jest naszym wieloletnim partnerem. Właściciel firmy do każdego klienta podchodzi z pełną profesjonalizmem i zaangażowaniem co przekłada się później na wysoką jakość usług

Ferdynand (Bielsko-Biała)

Wysoka jakość w zakresie aranżacji, jak i pielęgnacji naszego ogrodu świadczy o dużym potencjale wiedzy w tej dziedzinie. Bardzo estetyczne i profesjonalne podejście do klienta.

Laura (Bielsko-Biała)
O naszej firmie

Możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w zakresie sprzątania, utrzymywania porządku, pielęgnacji ogrodów i prac na wysokościach! Jesteśmy zgranym i wykwalifikowanym zespołem. Korzystamy z profesjonalnego sprzętu do sprzątania i pielęgnacji ogrodów. Poznaj naszą ofertę, skorzystaj z naszej pomocy!

Zapraszamy do kontaktu+48 796 882 282

Zapraszamy do kontaktubiuro@renova.bielsko.pl

Formularz kontaktowy

Wypełnij wszystkie pola i wyślij formularz klikając w ikonę koperty.

* pola obowiązkowe