Jak zlikwidować gniazdo os i szerszeni?

usuwanie gniazd szerszeni

Bliski kontakt z niektórymi przedstawicielami natury nie zawsze jest pożądany — szczególnie gdy stwarzają zagrożenie dla naszego zdrowia. Osy, pszczoły i szerszenie teoretycznie nie są niebezpieczne. Jednak gdy znajdziemy się zbyt blisko ich siedziby, wówczas mogą poczuć zagrożenie z naszej strony i zaatakować. Jad os i pszczół zwykle nie jest niebezpieczny — chyba że użądlona osoba jest na niego uczulona, wówczas może dojść do groźnego dla życia wstrząsu anafilaktycznego. Najbardziej niebezpiecznymi owadami z tej grupy są szerszenie — ich użądlenie jest bardzo bolesne i może być niebezpieczne w przypadku dzieci, osób starszych i alergików. Jeżeli w ostatnim czasie zauważyliście zwiększoną aktywność os lub szerszeni w okolicy swojego domu, warto poczynić obserwacje, czy przypadkiem nie zyskaliście nowych sąsiadów.

Jak rozpoznać gniazdo os lub szerszeni?

Choć wiele osób wyobraża sobie gniazdo szerszeni lub os jako specyficzną formację o kulistym kształcie zawieszonym na gałęzi drzewa, lub pod belką stropową. W rzeczywistości gniazdo os lub szerszeni najczęściej znajduje się w szczelinie — naturalnej: w drzewie, w ziemi. Bliskość łatwego w zdobyciu pożywienia sprawia, że osy i szerszenie coraz częściej budują swoje gniazda w sąsiedztwie naszych domów. Wykorzystują szczeliny w elewacji, kanały wentylacyjne, przestrzeń pod dachem, rynną. Gniazda os i szerszeni często spotkać możemy w altanach, domkach letniskowych, szopach — najczęściej wybierają zaciszną okolicę, gdzie nikt nie będzie zakłócać ich spokoju. O obecności gniazda najczęściej świadczy wzmożona aktywność os i szerszeni — szczególnie w słoneczne dni i popołudniową porą, gdy zlatują się do gniazda.

Jak pozbyć się gniazda os i szerszeni w bezpieczny sposób?

Część osób decyduje się usunąć gniazdo os lub szerszeni na własną rękę. Trzeba jednak pamiętać, że gniazda os lub szerszeni liczą po kilkaset osobników — atak całego roju może być tragiczny w skutkach. Jeżeli nie mamy doświadczenia, warto usuwanie gniazda os i szerszeni powierzyć profesjonalistom. Należy pamiętać, że od kilku lat, po zmianach w przepisach, Straż Pożarna podejmuje się usunięcia gniazda tylko w wyjątkowych przypadkach zagrożenia życia ludzkiego. Jeżeli chcecie skutecznie i bezpiecznie pozbyć się gniazda os lub szerszeni, najlepiej powierzyć to zadanie profesjonalistom. Firmy specjalizujące się w dezynsekcji wiedzą, jak usunąć gniazdo, tak by było to w pełni bezpieczne. Dzięki zastosowaniu odpowiednich preparatów można także zminimalizować ryzyko ponownego pojawienia się gniazda os lub szerszeni w danym miejscu.

Chcesz pozbyć się gniazda os lub szerszeni ze swojego domu, ogrodu, altany? Zadzwoń do nas lub wypełnij formularz! Działamy szybko, skutecznie i bezpiecznie!

szerszenie

Klienci o nas

Doskonała i terminowa współpraca - usługi na najwyższym poziomie i zawsze z uśmiechem na twarzy! Z przyjemnością skorzystamy z Państwa usług ponownie :)

Iwona (Andrychów)

Szybkość usługi (mycie kostki brukowej podjazdu) jak i jakość jej wykonania - najwyższy poziom. Z chęcią polecimy Państwa naszym znajomym!

Marta i Łukasz (Bielsko-Biała)

Firma RENOVA WOJCIECH ORAWIEC jest naszym wieloletnim partnerem. Właściciel firmy do każdego klienta podchodzi z pełną profesjonalizmem i zaangażowaniem co przekłada się później na wysoką jakość usług

Ferdynand (Bielsko-Biała)

Wysoka jakość w zakresie aranżacji, jak i pielęgnacji naszego ogrodu świadczy o dużym potencjale wiedzy w tej dziedzinie. Bardzo estetyczne i profesjonalne podejście do klienta.

Laura (Bielsko-Biała)
O naszej firmie

Możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w zakresie sprzątania, utrzymywania porządku, pielęgnacji ogrodów i prac na wysokościach! Jesteśmy zgranym i wykwalifikowanym zespołem. Korzystamy z profesjonalnego sprzętu do sprzątania i pielęgnacji ogrodów. Poznaj naszą ofertę, skorzystaj z naszej pomocy!

Zapraszamy do kontaktu+48 796 882 282

Zapraszamy do kontaktubiuro@renova.bielsko.pl

Formularz kontaktowy

Wypełnij wszystkie pola i wyślij formularz klikając w ikonę koperty.

* pola obowiązkowe