Oprysk na komary – przed jakimi niebezpieczeństwa chroni i dlaczego warto go wykonać?

ogród, komar

Wiele osób marzy dziś o tym, aby letnie wieczory spędzać w przydomowym ogrodzie. Niestety bardzo często wiąże się to z koniecznością zwalczania komarów, które doskonale czują się w naszym klimacie. Jak chronić siebie i bliskich przed drażniącymi ukąszeniami tych owadów? Jakie jeszcze niebezpieczeństwa mogą wynikać z obecności komarów w naszym ogrodzie? Poznaj skuteczny sposób na ich zwalczanie i zaplanuj profesjonalny oprysk na komary.

Niebezpieczeństwa wynikająca z ukąszenia komara

Każdy, kto choć raz spędzał czas za miastem lub w przydomowym ogrodzie z pewnością zetknął się z komarami. Ich uporczywe bzyczenia i bolesne ukąszenia to dla wielu z nas nieodłączny element wakacji i nocy spędzonych na świeżym powietrzu. Wbrew pozorom czerwone bąble to nie jedyne problemy, jakich może przysporzyć spotkanie z komarem. Na całym świecie owady te są znane z przenoszenia śmiertelnie groźnych chorób, do których można zaliczyć m.in. malarię i dirofilariozę. Na szczęście polskie odmiany komarów rzadko są aż tak niebezpieczne. Mimo to warto skutecznie się przed nimi chronić, stosując na przykład oprysk na komary.

Mimo że do zakażeń najgroźniejszymi chorobami z powodu ukąszenia komarów właściwie nie dochodzi w naszych warunkach, niekiedy może się ono okazać naprawdę niebezpieczne. Mowa m.in. o sytuacji, w której osoba ukąszona jest uczulona na substancje wstrzykiwane pod skórę. Wówczas dochodzi do silnej reakcji alergicznej, a niekiedy nawet do wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego. Właśnie dlatego tak ważne jest skuteczne zabezpieczanie się przed tymi owadami i stosowanie oprysku na komary w każdym sezonie.

Oprysk na komary – dlaczego warto go wykonać?

Powodów, dla których oprysk na komary to dobra inwestycja, jest wiele. Przede wszystkim owady te są naprawdę niewielkie i trudno je zauważyć. O obecności komarów najczęściej dowiadujemy się w chwili ukąszenia albo tuż po nim, kiedy na skórze pojawia się bolesny bąbel i zaczerwienienie. Stosując oprysk na komary, mamy szansę uchronić się przed podobnymi sytuacjami.

Komary stają się szczególnie uciążliwe w ogrodach porośniętą gęstą roślinnością. Duża ilość zarośli i traw sprzyja rozmnażaniu tych owadów i w krótkim czasie doprowadza do wielokrotnego zwiększenia ich populacji. Jeśli więc jesteśmy właścicielami ogrodów, w których dominuje bujna roślinność, warto wziąć pod uwagę wykonanie profesjonalnego oprysku na komary. Dzięki temu spotkania z przyjaciółmi przy grillu albo relaks w ogrodzie staną się naprawdę przyjemne.

Oprysk na komary okaże się wyjątkowo przydatny dla posiadaczy zwierząt domowych. Warto pamiętać, że komary atakują również psy czy koty, a te mogą z kolei przenosić groźne schorzenia na swoich właścicieli. Zamawiając profesjonalną usługę oprysku na komary, chronimy więc wszystkich mieszkańców domu i odwiedzających go gości.

Domowe sposoby na komary – nie zawsze skuteczne

Na rynku dostępnych jest wiele środków ochrony przed komarami. Większość z nich działa jednak doraźnie i to najwyżej przez kilka godzin. Zamiast rozpylać wokół siebie intensywnie pachnące i drażniące drogi oddechowe preparaty, warto wybrać oprysk na komary. Jego działanie jest znacznie skuteczniejsze, a zastosowane preparaty pozostają wyczuwalne jedynie przez owady. W przeciwieństwie do środków chemicznych kupowanych w supermarketach, pojedynczy profesjonalny oprysk na komary to gwarancja bezpieczeństwa nawet do dwóch miesięcy od aplikacji.  

ogród, komar, ukąszenie

Klienci o nas

Doskonała i terminowa współpraca - usługi na najwyższym poziomie i zawsze z uśmiechem na twarzy! Z przyjemnością skorzystamy z Państwa usług ponownie :)

Iwona (Andrychów)

Szybkość usługi (mycie kostki brukowej podjazdu) jak i jakość jej wykonania - najwyższy poziom. Z chęcią polecimy Państwa naszym znajomym!

Marta i Łukasz (Bielsko-Biała)

Firma RENOVA WOJCIECH ORAWIEC jest naszym wieloletnim partnerem. Właściciel firmy do każdego klienta podchodzi z pełną profesjonalizmem i zaangażowaniem co przekłada się później na wysoką jakość usług

Ferdynand (Bielsko-Biała)

Wysoka jakość w zakresie aranżacji, jak i pielęgnacji naszego ogrodu świadczy o dużym potencjale wiedzy w tej dziedzinie. Bardzo estetyczne i profesjonalne podejście do klienta.

Laura (Bielsko-Biała)
O naszej firmie

Możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w zakresie sprzątania, utrzymywania porządku, pielęgnacji ogrodów i prac na wysokościach! Jesteśmy zgranym i wykwalifikowanym zespołem. Korzystamy z profesjonalnego sprzętu do sprzątania i pielęgnacji ogrodów. Poznaj naszą ofertę, skorzystaj z naszej pomocy!

Zapraszamy do kontaktu+48 796 882 282

Zapraszamy do kontaktubiuro@renova.bielsko.pl

Formularz kontaktowy

Wypełnij wszystkie pola i wyślij formularz klikając w ikonę koperty.

* pola obowiązkowe