Jak pozbyć się os i szerszeni?

osy, szerszenie

Gniazdo os czy szerszeni założone w domu - wewnątrz bądź na zewnątrz - powoduje zagrożenie życia i zdrowia domowników, gości, osób postronnych. Popularne są osy na balkonie w bloku, szerszenie na poddaszu, a nawet w kominie. Jak zlikwidować szerszenie i osy skutecznie, szybko i bezpiecznie? O tym dzisiaj.

Jak odstraszyć szerszenie z ogrodu? - pułapka na szerszenie z butelki

Jeżeli osy lub szerszenie nie założyły gniazda w Twoim domu, tylko przylatują do kwiatów lub ciasteczek, które lubisz chrupać do kawy, możesz rozprawić się z nimi za pomocą własnoręcznie wykonanej pułapki na szerszenie i osy. Taka pułapka na szerszenie i osy powstaje z plastikowej butelki, z której odcina się górną część, po czym przykłada do dolnej ponownie, ale odwrotnie - otworem do dołu. W dolnej części powinien znaleźć się słodki płyn, który przyciągnie owady i sprawi, że wejdą do środka, ale nie będą potrafiły wyjść.

Jak zlikwidować osy i szerszenie? - preparaty na osy i szerszenie

Jak usunąć szerszenie i osy, które jednak założyły gniazdo w domu lub najbliższej okolicy? Przydać się mogą chemiczne środki na osy i szerszenie dostępne w różnych formach. Do najpopularniejszych należą preparat w sprayu na szerszenie i osy, płytki wydzielające trujący zapach, gaśnica do szerszeni i os. Nie wszystkie wymagają bezpośredniego kontaktu z owadami, co zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo. Wystarczy spryskać miejsca, w których osy i szerszenie lubią przebywać. Najlepszy efekt jednak uzyska się, psikając bezpośrednio gniazdo szerszeni czy też gniazdo os.

Kogo wezwać do szerszeni? - strażacy i firma do usuwania szerszeni

Zamiast zastanawiać się, jak zlikwidować szerszenie i osy samodzielnie i ryzykować zdrowie - w przypadku dużego gniazda nawet życie - lepiej sprawdzić, kogo wezwać do szerszeni. Tutaj wyjścia są dwa. O ile gniazdo os lub szerszeni znajduje się blisko zabudowań mieszkalnych, np. na drzewie, w ściętym pniu, na słupie czy w opuszczonym budynku, możesz wezwać staż pożarną. Warunkiem jest realne zagrożenie ludzi, np. z uwagi na przylatywanie owadów do domostw.

W prywatnych sytuacjach sprawdzi się firma do usuwania szerszeni i os - taka jak Renova. Pomagamy zlikwidować szerszenie w kominie, na poddaszu, w altanie. Zwalczamy osy na balkonie w bloku, owady pod dachem, w wentylacji. Zlecając zadanie nam, dbasz o bezpieczeństwo swoje i bliskich.

Klienci o nas

Doskonała i terminowa współpraca - usługi na najwyższym poziomie i zawsze z uśmiechem na twarzy! Z przyjemnością skorzystamy z Państwa usług ponownie :)

Iwona (Andrychów)

Szybkość usługi (mycie kostki brukowej podjazdu) jak i jakość jej wykonania - najwyższy poziom. Z chęcią polecimy Państwa naszym znajomym!

Marta i Łukasz (Bielsko-Biała)

Firma RENOVA WOJCIECH ORAWIEC jest naszym wieloletnim partnerem. Właściciel firmy do każdego klienta podchodzi z pełną profesjonalizmem i zaangażowaniem co przekłada się później na wysoką jakość usług

Ferdynand (Bielsko-Biała)

Wysoka jakość w zakresie aranżacji, jak i pielęgnacji naszego ogrodu świadczy o dużym potencjale wiedzy w tej dziedzinie. Bardzo estetyczne i profesjonalne podejście do klienta.

Laura (Bielsko-Biała)
O naszej firmie

Możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w zakresie sprzątania, utrzymywania porządku, pielęgnacji ogrodów i prac na wysokościach! Jesteśmy zgranym i wykwalifikowanym zespołem. Korzystamy z profesjonalnego sprzętu do sprzątania i pielęgnacji ogrodów. Poznaj naszą ofertę, skorzystaj z naszej pomocy!

Zapraszamy do kontaktu+48 796 882 282

Zapraszamy do kontaktubiuro@renova.bielsko.pl

Formularz kontaktowy

Wypełnij wszystkie pola i wyślij formularz klikając w ikonę koperty.

* pola obowiązkowe