Jak pozbyć się komarów i kleszczy z ogrodu? Skuteczne sposoby

ogród, ławka

Wraz z letnimi miesiącami dni wydłużają się, a wieczory są coraz cieplejsze. Piękna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Nie tylko chętniej wybieramy się na spacery czy wędrówki za miasto, ale także chętnie odpoczywamy w naszym najbliższym otoczeniu. Poranna kawa na tarasie, leniwe popołudnie na leżaku z książką, grillowanie z przyjaciółmi to świetne sposoby na spędzenie czasu w ogrodzi i na tarasie. Niestety czasem spokój w naszej zielonej oazie mogą zakłócić niechciani goście, którzy mimo swoich niewielkich rozmiarów potrafią niezwykle uprzykrzyć życie. Mowa o kleszczach i komarach. Na szczęście istnieje kilka sposobów na pozbycie się komarów i kleszczy i odbicie ogrodu spod ich władzy. Dziś doradzimy Wam, jakie są najskuteczniejsze sposoby na pozbycie się kleszczy i komarów.

Dlaczego warto pozbyć się kleszczy i komarów w ogrodzie?

Odrobina zielonej przestrzeni przy domu to marzenie wielu osób. Ogród to doskonałe miejsce na odpoczynek dla całej rodziny. Należy pamiętać, że z zieleni korzystamy nie tylko my, ale także liczni przedstawiciele fauny. Wśród nich są także mniej lubiani osobnicy, z którymi bliski kontakt może skończyć się bolesnymi ukąszeniami, a także może nieść poważne konsekwencje dla zdrowia.

Najczęstszym gościem naszych ogrodów są komary – uwielbiają one zasiedlać gęstą roślinność, preferują podmokłe tereny, okolice stawów, oczek wodnych. Ukąszenia komarów są dość nieprzyjemne – miejsce ugryzienia swędzi i w jego miejscu powstaje obrzęk. Ukąszenia komarów mogą być niebezpieczne dla alergików, a także dzieci. W skrajnych przypadkach mogą powodować wstrząs anafilaktyczny.

Drugim groźnym intruzem są kleszcze. Zagrażają nie tylko nam i naszym członkom rodziny, ale także domowym zwierzakom. Kleszcze nie tylko żerują na nas, ale i roznoszą groźne choroby, takie jak: borelioza, afrykańska gorączka odkleszczowa, kleszczowe zapalenie mózgu i wiele innych.

Naturalne sposoby na kleszcze i komary

Jeżeli problem z kleszczami i komarami nie jest aż tak uporczywy, możecie zacząć od wypróbowania naturalnych metod. Warto też zminimalizować liczbę miejsc, w których owady te lubią się osiedlać. Przede wszystkim w miarę możliwości zlikwiduj wszelkie miejsca, w których stoi woda deszczowa. Jeżeli masz oczko wodne, możesz wprowadzić do niego ryby, które będą żywić się komarami. Warto także systematycznie kosić wysoką trawę i przycinać krzewy, to częste miejsca pobyty kleszczy.

Istnieją także naturalni sprzymierzeńcy w walce z komarami i kleszczami. Jeżeli masz dosyć bzyczenia nad uchem, zasadź w ogrodzie lub donicach komarzycę. Jej intensywny zapach odstraszy owady – podobnie jak aromat mięty, bazylii, kocimiętki oraz lawendy. Możesz też skusić się na posadzenie roślin owadożernych. Podobnie z kleszczami – owady te nie przepadają za intensywnymi zapachami. Otoczenie w ogrodzie można także spryskać specjalnym wywarem z gałązek i kory czeremchy. Czasem jednak takie metody mogą być niewystarczające… Wówczas trzeba sięgnąć po intensywniejsze środki.

ogród, kobieta, boso, bukiet

Opryski przeciw komarom i kleszczom

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się kleszczy jest wykonanie oprysku. Nasza firma wykonuje takie opryski przy użyciu specjalnych preparatów. Oprysk wykonywany jest na trawnikach, drzewach i krzewach, czyli wszędzie tam, gdzie żyją te uporczywe owady. Wiele osób waha się, czy zastosować opryski na komary i kleszcze, martwiąc się o bezpieczeństwo najmłodszych domowników oraz zwierzaków. Uspokajamy – substancje, których używamy do oprysku przeciw komarom i kleszczom, są bezpieczne dla innych zwierząt, ludzi i roślin. Dużą zaletą oprysków w ogrodzie jest to, że substancja działa niemal od razu i jest skuteczna przez długi czas. Decydując się na oprysk przeciw kleszczom i komarom, nie trzeba już stosować dodatkowych preparatów na skórę. Dzięki opryskom przestrzeń ogrodu jest bezpieczna i można z niej w pełni korzystać w upalne dni.

Chcesz pozbyć się kleszczy i komarów ze swojego ogrodu? Masz pytania dotyczące oprysku w ogrodzie? Zapraszamy do kontaktu – z chęcią odpowiemy na wszelkie pytania i przygotujemy wycenę.

Doskonała i terminowa współpraca - usługi na najwyższym poziomie i zawsze z uśmiechem na twarzy! Z przyjemnością skorzystamy z Państwa usług ponownie :)

Iwona (Andrychów)

Szybkość usługi (mycie kostki brukowej podjazdu) jak i jakość jej wykonania - najwyższy poziom. Z chęcią polecimy Państwa naszym znajomym!

Marta i Łukasz (Bielsko-Biała)

Firma RENOVA WOJCIECH ORAWIEC jest naszym wieloletnim partnerem. Właściciel firmy do każdego klienta podchodzi z pełną profesjonalizmem i zaangażowaniem co przekłada się później na wysoką jakość usług

Ferdynand (Bielsko-Biała)

Wysoka jakość w zakresie aranżacji, jak i pielęgnacji naszego ogrodu świadczy o dużym potencjale wiedzy w tej dziedzinie. Bardzo estetyczne i profesjonalne podejście do klienta.

Laura (Bielsko-Biała)
GALERIA ZDJĘĆ
Renova - usługi ogrodnicze Renova - usługi ogrodnicze Renova - usługi ogrodnicze Renova - usługi ogrodnicze Renova - usługi ogrodnicze
Renova - czyszczenie i sprzątanie Renova - czyszczenie i sprzątanie Renova - czyszczenie i sprzątanie Renova - czyszczenie i sprzątanie Renova - czyszczenie i sprzątanie
O naszej firmie

Możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w zakresie sprzątania, utrzymywania porządku, pielęgnacji ogrodów i prac na wysokościach! Jesteśmy zgranym i wykwalifikowanym zespołem. Korzystamy z profesjonalnego sprzętu do sprzątania i pielęgnacji ogrodów. Poznaj naszą ofertę, skorzystaj z naszej pomocy!

Zapraszamy do kontaktu+48 796 882 282

Zapraszamy do kontaktubiuro@renova.bielsko.pl

Formularz kontaktowy

Wypełnij wszystkie pola i wyślij formularz klikając w ikonę koperty.

* pola obowiązkowe