Dlaczego warto regularnie czyścić kostkę brukową?

czyszczenie kostki brukowej

Mówi się, że fasada jest wizytówką budynku. Podobne hasło dotyczy kostki brukowej, która stanowi wizytówkę całego gospodarstwa domowego - od podwórka po budynek. Warto jednak wiedzieć, że regularne mycie kostki brukowej ma walor nie tylko estetyczny. Z jakich innych powodów powinieneś dbać o czystość kostki brukowej? Przekonaj się!

Czyszczenie kostki brukowej po budowie lub remoncie

Mycie kostki brukowej jest szczególnie ważne po zakończeniu budowy bądź w okresie prac remontowych. Środki budowlane osadzające się na powierzchni i w szczelinach mogą spowodować trwałe odbarwienia, odkształcenia i uszkodzenia kostki. Jeżeli nie spowodują, i tak zaszkodzą gospodarstwu domowemu - wizualnie. Należy jednak pamiętać, że cement, farba, tynk i inne materiały budowlane wymagają profesjonalnego podejścia, dlatego w tej szczególnej sytuacji czyszczenie kostki brukowej z cementu itp. warto zlecić doświadczonej firmie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą czyszczenia i sprzątania w firmie Renova.

Mycie kostki brukowej przed budynkiem firmowym

Znasz powiedzenie: "jak nas widzą, tak nas piszą"? Właściciele firm znają je doskonale, dlatego na spotkania z kontrahentami nie przychodzą w rozciągniętych dresach, brudnych butach ani byle jakiej fryzurze. Choć pozory potrafią zmylić, wstępne ocenianie po wyglądzie jest naturalne dla naszego gatunku. Jeżeli zależy Ci na przychylności klientów bądź potencjalnych wspólników i nie chcesz odstraszyć ich niechlujnym wyglądem firmy, musisz zadbać o podstawy, czyli m.in. czyszczenie kostki brukowej, mycie elewacji i okien, renowacje starego budynku. To szczególnie ważne, jeśli oferta Twojej firmy wiąże się ze zdrowiem lub wyglądem. Studio tatuażu, gabinet kosmetyczny, przychodnia osiedlowa - te budynki muszą wyglądać nieskazitelnie. Jeszcze ważniejsze zdaje się czyszczenie kostki brukowej przed hotelem, SPA, w przestrzeni publicznej.

Czyszczenie kostki brukowej z mchu, trawy, chwastów

Czyszczenie kostki brukowej z chwastów różnego rodzaju zapobiega uszkodzeniom podjazdu, ścieżek czy patio i sprawia, że kostka brukowa nie zarasta niczym ogród. Czyszczenie kostki brukowej z mchu wymaga odpowiednich środków, dlatego wygląda inaczej niż oczyszczanie terenu wokół domu ze zwykłych zabrudzeń eksploatacyjnych: piachu, kurzu, pyłu roślin. Dzięki profesjonalnym preparatom usuwane są przy okazji grzyby i pleśń. Tutaj także polecamy powierzenie zadania firmie Renova. Przeczytaj, jak przebiega u nas mycie kostki brukowej.

Pielęgnacja kostki brukowej

Aby uchronić się przed niepotrzebnymi i sporymi wydatkami na naprawę czy wymianę kostki brukowej, dbaj o nią regularnie. Nawet jeśli jest to miejsce, w którym bywasz rzadko - np. domek letniskowy - na znajdującą się tam kostkę brukową stale oddziałują niekorzystne czynniki zewnętrzne, chociażby pogodowe. Kostka jest rozgrzewana słońcem i zamrażana zimą. Pokrywają ją śnieg i lód. W szczeliny wnika deszcz. Nie można też zapomnieć o działalności zwierząt i roślin. Uszkodzeniom może ulec nie tylko sama kostka, ale i ułożenie chodnika czy podjazdu. Wystarczy, że zmieni się przestrzeń między kostkami. Elementem pielęgnacji jest uzupełnianie szczelin piaskiem lub innym materiałem.

Pamiętaj, że dopiero po dokładnym wymyciu kostki brukowej widać ewentualne uszkodzenia lub przemieszczenia kostek. Wówczas można od razu zadziałać i wymienić wadliwe elementy, by za kilka miesięcy nie musieć układać całego podjazdu od nowa. Właściwie ułożona i konserwowana kostka brukowa może przetrwać nawet kilkadziesiąt lat.

Czyszczenie kostki brukowej z oleju i śladów opon

Na koniec warto wspomnieć o jeszcze jednym rodzaju zanieczyszczeń, które wymagają regularnego usuwania. Czyszczenie kostki brukowej z oleju, sadzy, śladów po oponach i środkach wykorzystywanych do pielęgnacji i renowacji pojazdów to konieczność. Po pierwsze zabrudzenia te są nieestetyczne. Po drugie mogą być szkodliwe dla ludzi, zwierząt i roślin w ogrodzie. Jeżeli przedostaną się szczelinami do ziemi lub w lecie zaczną parować, mogą nawet zabić faunę i florę. Zagrażają małym dzieciom bawiącym się na podwórku i dotykającym wszystkiego rączkami oraz zwierzętom domowym.

Powierzenie czyszczenia kostki brukowej firmie Renova ma ogrom korzyści. Oszczędzasz czas na zdobywanie wiedzy na temat mycia kostki brukowej oraz na samo wykonywanie zabiegów. Oszczędzasz także pieniądze, które musiałbyś wydać na sprzęt i środki czyszczące. Jako profesjonaliści najlepiej dobierzemy metody, urządzenia i preparaty do Twojej sytuacji, minimalizując tym samym ryzyko powstania uszkodzeń. Powiadomimy Cię, jeżeli uszkodzenia już powstały i warto byłoby wymienić elementy kostki brukowej. Skorzystaj z formularza wyceny, aby poznać koszt mycia kostki brukowej. Do zobaczenia!

Klienci o nas

Doskonała i terminowa współpraca - usługi na najwyższym poziomie i zawsze z uśmiechem na twarzy! Z przyjemnością skorzystamy z Państwa usług ponownie :)

Iwona (Andrychów)

Szybkość usługi (mycie kostki brukowej podjazdu) jak i jakość jej wykonania - najwyższy poziom. Z chęcią polecimy Państwa naszym znajomym!

Marta i Łukasz (Bielsko-Biała)

Firma RENOVA WOJCIECH ORAWIEC jest naszym wieloletnim partnerem. Właściciel firmy do każdego klienta podchodzi z pełną profesjonalizmem i zaangażowaniem co przekłada się później na wysoką jakość usług

Ferdynand (Bielsko-Biała)

Wysoka jakość w zakresie aranżacji, jak i pielęgnacji naszego ogrodu świadczy o dużym potencjale wiedzy w tej dziedzinie. Bardzo estetyczne i profesjonalne podejście do klienta.

Laura (Bielsko-Biała)
O naszej firmie

Możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w zakresie sprzątania, utrzymywania porządku, pielęgnacji ogrodów i prac na wysokościach! Jesteśmy zgranym i wykwalifikowanym zespołem. Korzystamy z profesjonalnego sprzętu do sprzątania i pielęgnacji ogrodów. Poznaj naszą ofertę, skorzystaj z naszej pomocy!

Zapraszamy do kontaktu+48 796 882 282

Zapraszamy do kontaktubiuro@renova.bielsko.pl

Formularz kontaktowy

Wypełnij wszystkie pola i wyślij formularz klikając w ikonę koperty.

* pola obowiązkowe