Czyszczenie suchym lodem - zalety, korzyści

ogród, kleszcze

Zastanawiasz się nad skorzystaniem z usługi czyszczenia suchym lodem? Przekonaj się, jakie zalety ma ta metoda usuwania zabrudzeń. Sprawdź, czy mycie suchym lodem sprawdzi się właśnie w Twojej sytuacji. Oto korzyści, jakie niesie nowoczesna metoda walki z brudem z użyciem granulek lodu!

Czyszczenie suchym lodem - walka z trudnymi zabrudzeniami

Na tle różnych metod czyszczenia mycie suchym lodem wyróżnia się skutecznością w usuwaniu zabrudzeń kwalifikowanych jako trudne. Należą do nich chociażby plamy powstałe przez oleje, farby klasyczne i drukarskie, sadzę, kleje, żywice, lakiery, resztki produkcyjne z silników i innych części maszyn przemysłowych. Poza tym czyszczenie suchym lodem pozwala pozbyć się klasycznych zabrudzeń: pyłu, kurzu, piasku, i to nawet jeśli dana powierzchnia nie była myta od długiego czasu.

Ze względu na skuteczność w usuwaniu trudnych zabrudzeń suchy lód sprawdzi się w zakładach przemysłowych, fabrykach, hutach. Nadaje się do oczyszczenia urządzeń - w tym elektrycznych - elementów maszyn oraz linii produkcyjnych. Ponadto stosowany jest do usuwania zabrudzeń z miejsc, w których miał miejsce pożar, oraz do pozbywania się naturalnych przypaleń wynikających z charakteru danej branży, np. spożywczej.

Czyszczenie suchym lodem - bezpieczeństwo urządzeń elektrycznych

Kolejna ogromna zaleta czyszczenia suchym lodem to bezpieczeństwo powierzchni i sprzętów. Wykorzystanie do mycia suchego lodu nie zagraża maszynom działającym na prąd. Ponieważ metodę cechuje bezinwazyjność, a materiał czyszczący nie przewodzi energii elektrycznej, można stosować ją bezpośrednio w pomieszczeniach i miejscach, w których znajdują się przewody elektryczne. Zostaną w ten sposób oczyszczone np. z tłuszczu, smaru, resztek produktów i osadów powstających w przemyśle ciężkim.

Mycie suchym lodem - "czysta" metoda

Niektóre metody usuwania zanieczyszczeń, choć równie skuteczne co czyszczenie suchym lodem, pozostawiają po sobie ślady wymagające dodatkowego sprzątania, np. wodę, pianę, piasek. To z kolei generuje kolejne koszty i pochłania czas pracy. Zupełnie inaczej jest w przypadku mycia suchym lodem, w trakcie którego nie powstają żadne odpady. Suchy lód przeobraża się w dwutlenek węgla i znika. Po zakończeniu procesu można natychmiast wrócić do przerwanych czynności.

Czyszczenie suchym lodem - atrakcyjny cennik

Brak generowania odpadów w wyniku zastosowania do czyszczenia powierzchni suchego lodu bezpośrednio przekłada się na atrakcyjny koszt usługi. Po pierwsze dlatego, że nie trzeba usuwać dodatkowych zanieczyszczeń. Po drugie dlatego, iż czyszczenie powierzchni lodem nie wymaga demontażu maszyn ani zabezpieczania powierzchni. I po trzecie dlatego, że pracę w zakładzie przemysłowym można wstrzymać tylko na moment, po czym taśmy uruchamiane są na nowo. Nie zachodzi potrzeba zwalniania pracowników do domu ani zamykania zakładu. Firma cały czas działa i zarabia.

Usługi czyszczenia suchym lodem - szybko i precyzyjnie

Kiedy zamawia się usługi czyszczenia suchym lodem, można spodziewać się efektu uzyskanego szybko. Czy to znaczy, że efekt ów będzie jedynie powierzchowny? Bynajmniej! Mycie suchym lodem jest bardzo dokładne, a granulki lodu docierają nawet do głębokich i trudno dostępnych miejsc. Rezultat nie tylko da się porównać z rezultatami osiąganymi innymi metodami sprzątania, ale także można powiedzieć, że je przewyższa.

Ekologiczne mycie suchym lodem

W XXI wieku do ekologii i dbałości o środowisko przywiązuje się ogromną wagę. Jest to paląca kwestia zwłaszcza w kontekście przemysłu. Na szczęście usługi czyszczenia suchym lodem wpisują się w postawę proekologiczną, jako że metoda ta nie generuje odpadów i nie zatruwa środowiska naturalnego, nie zużywa wody, nie wymaga użycia środków chemicznych. Mało tego, dwutlenek węgla wykorzystywany do produkcji suchego lodu pochodzi z recyklingu.

Warto wiedzieć, że to m.in. walor ekologiczny umożliwia wykorzystanie czyszczenia suchym lodem w przemyśle spożywczym, bezpośrednio związanym z produkcją czy przetwórstwem żywności, a także przemyśle kosmetycznym, farmakologicznym.

Czyszczenie suchym lodem i odkażanie powierzchni

Ostatnia ogromna zaleta mycia suchym lodem to fakt, iż metoda ta pozostawia powierzchnie nie tylko perfekcyjnie czyste, ale także odkażone i zabezpieczone przed rozwojem drobnoustrojów. Dwutlenek węgla cechują właściwości bakteriostatyczne, toteż usługi czyszczenia suchym lodem sprzyjają pozbywaniu się bakterii, wirusów, grzybów, pleśni. Jeśli ze względu na ciągły kontakt z nieprzyjemnymi, ostrymi zapachami powierzchnia zaczęła śmierdzieć, czyszczenie suchym lodem rozwiąże także ten kłopot.

Zapoznaj się z ofertą czyszczenia lodem w firmie Renova oferującej usługi w Bielsku-Białej i okolicach. Wykorzystaj formularz wyceny, by poznać szacowany koszt mycia suchym lodem. Przed zamówieniem usługi skontaktuj się z nami - ocenimy, czy w Twoim przypadku na pewno sprawdzi się suchy lód, a jeśli nie, zaproponujemy inną metodę czyszczenia obiektów.

ogród, kobieta, boso, bukiet

Klienci o nas

Doskonała i terminowa współpraca - usługi na najwyższym poziomie i zawsze z uśmiechem na twarzy! Z przyjemnością skorzystamy z Państwa usług ponownie :)

Iwona (Andrychów)

Szybkość usługi (mycie kostki brukowej podjazdu) jak i jakość jej wykonania - najwyższy poziom. Z chęcią polecimy Państwa naszym znajomym!

Marta i Łukasz (Bielsko-Biała)

Firma RENOVA WOJCIECH ORAWIEC jest naszym wieloletnim partnerem. Właściciel firmy do każdego klienta podchodzi z pełną profesjonalizmem i zaangażowaniem co przekłada się później na wysoką jakość usług

Ferdynand (Bielsko-Biała)

Wysoka jakość w zakresie aranżacji, jak i pielęgnacji naszego ogrodu świadczy o dużym potencjale wiedzy w tej dziedzinie. Bardzo estetyczne i profesjonalne podejście do klienta.

Laura (Bielsko-Biała)
O naszej firmie

Możemy się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w zakresie sprzątania, utrzymywania porządku, pielęgnacji ogrodów i prac na wysokościach! Jesteśmy zgranym i wykwalifikowanym zespołem. Korzystamy z profesjonalnego sprzętu do sprzątania i pielęgnacji ogrodów. Poznaj naszą ofertę, skorzystaj z naszej pomocy!

Zapraszamy do kontaktu+48 796 882 282

Zapraszamy do kontaktubiuro@renova.bielsko.pl

Formularz kontaktowy

Wypełnij wszystkie pola i wyślij formularz klikając w ikonę koperty.

* pola obowiązkowe